Published On: нд, авг. 13th, 2017

Обновеният „Свиленград 1921“ не успя да спре „Арда“, тежко поражение с 0:4 на ст. „Колодрума“

Свиленград 1921 се опита да спре Арда, но не успя. Небесносините от Кърждали започнаха атаката си за професионалния футбол с гръмка победа с 4:0 на стадион Колодрума. Това стана при гостуването на играчите на Елин Топузаков от 1-ия кръг на Югоизточната Трета лига.
Отборът стигна до успеха след две попадения на Вълчан Чанев, гол на Ахмед и попадение на Мисяк, като всичко бе приключило за по-малко от час игра. Първият гол бе уникален, като Милен Вангелов само успя да разпери ръце към летящата към мрежата му топка.

Още в 3-ата минута Чанев откри, а няколко минути след това Мисяк удвои след прекрасен пас на Кременлиев, който изигра много силен мач за Арда.

Елин Топузаков привлече 10 нови играчи в тима през това лято

Последва и гол на Ахмед, който получи асистенция от Плахов малко преди първия половин час на мача да е изминал.Малко след почивката Чанев успя с глава да оформи крайния резултат.Димитър Алексиев към когото имаше много сериозни очаквания обаче не успя да изиграе очаквания силен мач и се отчете с много сериозни пропуски.