Published On: сб, сеп. 9th, 2017

Стотици посрещнаха най-добрите колоездачи от Обиколка БГ в Ивайловград

Обиколката на България по колоездене събра стотици зрители по централните улици на Ивайловград. Лично кметът Диана Овчарова посрещна спортистите. Организаторите дадоха отлична оценка на местната власт по отношение на домакинството за тези 2 дни.

Българският елитен колоездач Николай Милков, Почетен гражданин на Свиленград бе част от колоната. Заместник кметът на града също бе част от делегацията, която поздрави спортистите за усърдието и хъса при пристигането на върволицата от състезатели в града точно пред ОББ. ОбА плати около 20 000 лева, за да бъде включен Ивайловград в огърлицата от градове – домакини на една от най-старите обиколки в Европа.

Като цяло официалната церемония по награждаването победителите на третия последен етап (Юг) се състоя пред завода за велосипеди „МАКСКОМ“ в Пловдив. Присъства Министъра на Младежта и спорта господин Красен Кралев, господин Николай Бояджиев – изпълнителен директор на „МАКСКОМ“, които са генерален спонсор на 66-та МКОБ. Бяха наградени съответно победителите за етапа, бяха облечени лидерските фланелки – бяла, зелена и бяла на червени точки. Тримата водачи в генералното класиране за 66-та МКОБ Север и Юг. Бяха връчени купи и медали за лидерите в отборното класиране в 66-та Международна колоездачна обиколка на България – Юг.