Published On: сб, сеп. 16th, 2017

Фантастична Бреда уби с 2-1 Грьонинген, Рай Флоет блести над „зелените“

Новакът в Ередивизие НАК Бреда уби с лекота гостите от Грьонинген. През първата част двата тима създадоха само три положения, като господстваше борбата в средата на терена.

През втората част играчите в жълто-черно тотално съсипаха своите съперници. Първото попадение бе дело на рожбата на школата на ПСВ Айндховен Рой Виолет, той прониза с нахлуване от центъра към десния фланг и прониза за 1-0 (58) Серхио Падт. Две минути по-късно отново младата звезда направи 2-0. Гостите имаха честта да играят пред пълни трибуни на кокетния Rat Verlegh Stadion. Агитката на гостите бе около 200 души, отделени специално в сектор с метална клетка и пластична ограда.

Зелените върнаха един гол чрез мароканската перла Махи в 70-ата минута на срещата.

В друг двубой през деня Рода и Вилем II завършиха 1-3, а Хееренвен успя да излъже Екселсиор с 2-1 като гост.